Prvorepublikové vile i novostavbě na míru

Průběh nedávné rekonstrukce, která obsahovala také rozšíření původní budovy o přístavbu moderního křídla, znamenal vlastně dvě různá řešení. Centrální vysávací systém musel být dodatečně namontován do stávající části objektu, i nainstalován do přistavěné novostavby. Majitelka domu Tereza Forberichová se rozhodla pro centrální vysávací systém Electrolux poté, co opakovaně shlédla různé typy vysavačů na stavebních veletrzích. Tereza své rozhodnutí vysvětluje: „Vybrali jsme si systém od firmy Electrolux mimo jiné i na základě doporučení dodavatele, který prováděl celkovou rekonstrukci objektu. Byla to skvělá volba. Můžeme potvrdit, že pořízení centrálního vysávacího systému od firmy Electrolux znamenalo naše nejlepší rozhodnutí, jaké jsme v poslední době učinili. Jsme nyní nadmíru spokojeni, protože náš nový centrální vysavač předvádí prokazatelné výsledky.“

Ve vzpomínané vile slouží typ Electrolux Sanitaire s výkonem 1 200 AirWatt a pětadvacetilitrovým prachovým kanystrem. Už tyto údaje říkají, že tento model je ideální právě pro větší rodinné domy. Účinnost vysavače se opírá o výjimečně dokonalý samočistící goretexový filtr. Agregát je velmi tichý i díky činnosti tlumiče výfuku.

Centrální vysávací systém v tomto rozlehlém třípodlažním domě poskytuje pohodlné a také ekonomicky efektivní řešení úklidu. Agregát se nachází v suterénu, přípojky pro hadici jsou umístěné po celé budově. To naštěstí zcela eliminuje případný požadavek přenášet těžký konvenční vysavač vířící prach a nečistoty nahoru a dolů po historicky cenném a unikátním schodišti vily.

Pochopitelně i v tomto případě centrální vysavač Electrolux Sanitaire výrazně zlepšuje kvalitu vzduchu v budově a činí z něho zdravější místo k životu. Mezi obyvateli tří generací, kteří v domě bydlí, jsou také astmatici a alergici, jejich zdravotní stav se s časem výrazně lepší. Centrální vysavač nejen odstraňuje veškerý prach a alergeny na vzdálené sběrné místo, ale kdyby snad filtr úplně všechnu mikroskopickou nečistotu nezachytil, výfukové potrubí samozřejmě ústí mimo budovu.

Tereza Forberichová je se svým rozhodnutím velmi spokojená a výsledky účinnosti systému si nemůže vynachválit: „Nový systém je fantastický a služby pražské společnosti SMART – VAC vynikající. Technická pomoc a poradenství, nabízené montážním týmem, byly výjimečné. Ti lidé jsou velmi šikovní a okamžitě řešili veškerá přání, která jsme ohledně našeho nového vysávacího systému měli.“

(cb)