Novinky značky Electrolux míří k dokonalosti

Musejí ovšem používat globálně respektované značkové centrální vysavače, v jejichž případě se snoubí všechny žádané kvality. Pokud dospějeme k závěru, že potřebujeme prvořadě přístroj vysoce výkonný, všestranně účinný, přitom hospodárný, tichý a komfortně obsluhovatelný, skončíme nepochybně u značky Electrolux.

Historie společnosti Electrolux už dosáhla téměř 100 roků, přičemž nejméně 50 roků mezi výrobci vysavačů požívá tato značka pověst světové jedničky. V segmentu centrálních vysávacích systémů drží Electrolux pozici největšího světového výrobce od roku 1997, dnes mu patří zhruba třetina světového a čtvrtina evropského trhu. Centrální vysavače Electrolux drží své pevné místo i v ČR, kde už od roku 1993 značku zastupu­je a její produkty nabízí společnost SMART-VAC.

V roce 1997 koupil Electrolux značku BEAM a začal tak s vývojem nových prvků i systémů. Lze říci, že dnes Electrolux a BEAM představují nedílné spojení a v rámci takových činností, jako je vývoj, výroba, marketing i obchodní politika postupují koordinovaně. V České republice působí společnost BEAM ČR, patřící mezi desítku nejúspěšnějších zástupců této nadnárodní skupiny v celosvětovém měřítku.

O přínosu centrálních vysavačů Electrolux a BEAM kvalitě ovzduší v prostorech jejich činnosti, i o klinicky prokázaném zdravotním přínosu těchto zařízení například alergikům, se obecně ví. A výrobkům těchto značek tento fakt nese vysokou míru uznání. Podobně v porovnání s konkurencí vycházejí také přednosti obou zásadních komponentů každého centrálního vysavače – tedy motoru a filtrace.

Za nejdokonalejší motory centrálních vysavačů jsou dnes považované agregáty označované HE (High Eefficiency), jimiž jsou centrální vysavače Electrolux a BEAM vybavované zcela samozřejmě. Šlechtí je nejlepší poměr mezi sacím výkonem a příkonem, dlouhá životnost, malá hlučnost, celkově nižší hmotnost a chytrý design. Tyto motory mají mimo jiné čtyřikrát delší životnost oproti běžným konkurenčním výrobkům. Navíc je jistí dlouhá záruční garance a extrémní životnost uhlíků umožňuje používání vysavače po dobu až dvanácti roků bez jakékoliv údržby! Běžné typy motorů vyžadují výměnu uhlíků po zhruba 500 hodinách provozu.

Ani sebelepší motor však nepomůže k výsledné dokonalosti práce centrálního vysavače bez stejně brilantní filtrace. Za absolutní špičku je v současnosti považován takzvaný Inverted System, opět se pojící ke značkám Electrolux a BEAM. V praxi jde o vertikálně pohyblivý filtr z goretexové tkaniny, na níž se nedrží nečistoty. Navíc dochází k automatickému oklepávání při každém sepnutí a vypnutí vysavače. Tyto filtry jsou samočistící, pouze se zhruba po pěti letech vyměňují.

A ještě poslední zajímavost na téma Electrolux, BEAM a totálně účinná filtrace. Tak, dokonalá, že odpadá nutnost výfuku vysátého vzduchu mimo obytné prostory, což ocení zejména majitelé pasivních domů. True HEPA filtrace čistí vzduch s účinností až 99,97 % a poté jej rozptýlí přes jemný difuzní systém!

vysavac-electrolux-2

Centrální vysavač BEAM Alliance nabízí množství inovací, jimiž nejsou vybaveny žádné jiné centrální vysavače prodávané na českém trhu. Jde prvořadě o velkoplošné, vertikálně pohyblivé a samočistící goretexové filtry. A dále například o systémově řešenou montáž agregátu s využitím antivibračního závěsu. Případné zájemce nepochybně rovněž zaujme informace o desetileté záruční době!

vysavac-electrolux-1

Modely s typovým označením Oxygen před časem výrazně pomohly společnosti Electrolux v celosvětovém hodnocení k udělení velmi respektovaného ocenění Plus X Award pro nejinovativnější značku roku. A samotné typy Oxygen ZCV 870 byly v těchto souvislostech označeny nejlepšími centrálními vysavači roku, přičemž jednoznačně došlo odbornou porotou k ocenění jejich konstrukční kvality, designu, funkčnosti a také jednoduchosti obsluhy. Zájemci jej mohou pořídit v e-shopu společnosti SMART-VAC za super výhodnou cenu.