Každý vysavač je také luxem

Například Jeep je krásným příkladem faktu, že skutečně legendárním názvem mohou být v hovorovém jazyce pojmenovávána i auta, která nesou značku úplně jinou… Ale také pojmy lux a luxovat, odvozené od značky Electrolux, mají ve své kategorii stejnou univerzální pojmenovávací schopnost. Každý je zná, jde o klasický případ nedílného spojení silné výrobní značky s mimořádně kvalitním produktem. Takže v této zemi je už dávno každý vysavač, včetně těch centrálních, zároveň jednoznačně také luxem! Ať ho vyrobil kdokoli.

Silná značka

Kam v oboru paměť sahá, je firma Electrolux nejen největším světovým výrobcem a propagátorem vysavačů, ale také produkuje množství jiných užitečných zařízení domácností a také elektrických spotřebičů. Ovšem právě vysavači, chceme-li tak luxu, patří jednoznačný primát, který píše historii celé firmy. Historii, která v letošním roce dovrší celé jedno století!

V globálním měřítku ELECTROLUX na cestě k zákazníkovi i v bezprostředním kontaktu se zdejším spotřebitelem, pochopitelně žije snahou nabízet produkt čím dál dokonalejší. Jen kdysi převratné pojetí práce centrálního vysavače, lišícího se od onoho klasického zcela zásadně tím, že nasávaný vzduch už není vyváděn zpátky do místnosti, samo o sobě samozřejmě dávno nestačí.

Co tedy aktuálně charakterizuje skutečně dobrý centrální vysavač pro rodinný dům? Úsilí se zaměřuje na zlepšení klíčových prvků systému, tedy sací jednotky a filtrace. Moderní agregáty, ačkoli mají vyšší výkon než jejich předchůdci, jsou výrazně tišší. K zachycení nečistot jsou použity dokonalé filtry, nejlépe ze speciální tkaniny Goretex, která snese nejpřísnější kritéria. Takže i vzduch vypouštěný z centrálního vysavače mimo objekt domu je dnes v podstatě čistý!

Dokonalost přídavných funkcí

Celé zařízení je robustnější a získává na dokonalosti uplatňováním různých přídavných funkcí. Mnohem zajímavější je také design centrálního vysavače současnosti. Za zvýšeným sacím výkonem hledejme typy motoru s vyšší účinností, než jaké bývalo zvykem užívat dříve. Zařízení se stává celkově odolnější a velký sací výkon znamená i vyšší produktivitu práce. Úklid je tak ještě jednodušší, důkladnější a rychlejší. Konečnou efektivitu zvyšují zajímavé detaily. Vysavač například může umět separovat vysávané látky.

K méně příjemným stránkám každého úklidu patří likvidace nečistot. V případě centrálního vysavače jsou odpadky a prach shromažďovány v kanystru umístěném ve spodní části sacího agregátu. Nebezpečí, že se při vyprazdňování tohoto kanystru dostanou byť jen stopy nečistot někam, kam nepatří, nyní výrazně snižuje speciální systém otevírání odpadní nádrže, dochází k tomu totiž ve dvou etapách.

Krok před konkurencí

Modernizace centrálního vysávacího systému přinesla rovněž kazetové uložení hadice. Až dosud bylo při vysávání zvykem převážně hadici stěhovat od zástrčky k zástrčce. Teď na zvlášť exponovaných místech domu čeká samostatná kazeta s hadicí stahovací. Nový model tohoto zařízení lze namontovat například do kuchyňské linky, do šatní skříně nebo ve vstupní místnosti. Po použití vysavače stačí jen zvednout ruku, aby se hadice ukázněně a samočinně stočila zpět do kazety.

Úsilí společnosti Electrolux jako výrobce a jeho prodejců každopádně spojuje snaha být krok před konkurencí. V libovolném oboru vždy patří úděl prošlapávat cestu také ostatním, prostě k práci a povinnostem těch, kteří požívají pověst lídra.

(cb)